Mobilis Interaktív Kiállítási Központ Győrben

Nemrégiben Győr-Moson-Sopron megyében kirándultunk és mivel az időjárás éppen nem annyira kedvezett a kültéri programoknak,  útba ejtettük a győri Mobilis Interaktív Kiállítási Központot, ami remek döntésnek bizonyult.

Mobilis Kiállítóház logójaA látványlaborban egy közel fél órás, érdekes és látványos bemutatót néztünk meg, majd a két szintes kiállítótér interaktív eszközeit próbálgattuk ki, a kedvencekhez többször vissza-vissza térve.

A kiállított eszközökkel tényleg játszva tanulhatnak a gyerekek, viszont a felnőttek sem unatkoznak, sőt jópár olyan eszköz van, amelyeket a gyerekekkel együtt lehet kipróbálni (pl. kerékpáros verseny, ahol a 3 bicikli más-más áttétellel van hajtva).  Pozitívum, hogy a karszalag egész napos belépésre jogosít, így a látogatást – mondjuk egy finom ebéd miatt – akár meg is lehet szakítani.

Ha valaki (gyermekeivel, diákjaival) Győr környékén jár, érdemes ide betérnie. Addig is kedvcsinálóként érdemes az alábbi videót megtekinteni!

httpv://www.youtube.com/watch?v=Ysain-xYkZA