A legjobbak választása

A Heti Válasz és az Educatio Nonprofit Kft. 2013. november 28-án első alkalommal jelentetett meg közös felsőoktatási rangsort: az idei kiadvány a korábbiakkal ellentétben egyetlen rangsorolási dimenzióra, a felvett hallgatók kiválóságára összpontosít. A tavalyi felvételi eljárásban legnépszerűbb tizenöt szakot bemutató listán négy ELTE-s képzés (az osztatlan jogászképzés, óvodapedagógus alapszak, a programtervező informatikus alapszak és a pszichológia alapszak) szerepel: minden esetben az első helyen.

Az informatikai terület leginkább preferált képzése a programtervező informatikus szak. Az abszolút lista első helyén az ELTE Informatikai Kara áll, a dobogón találjuk a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karát és a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Karát is. Az IK-s hallgatók minden rangsormutató első helyét szerezték meg: pontátlaguk például 378,13 pont, csaknem 25%-uk az emelt szintű idegen nyelvi érettségin legalább jó minősítést ért el, nyelvvizsgával pedig 66,24%-uk rendelkezik.

Forrás: http://www.elte.hu/hir?id=NW-5203