A virtuális környezetek akadálymentes elérését támogató elvek és fejlesztések áttekintése

A virtuális környezetek szerepe napjainkban az oktatás területén is felértékelődik, ezért különösen fontos, hogy a környezet kialakításánál figyelmet fordítsunk a fogyatékossággal élő felhasználók/diákok igényeire is. Az egyenlő esélyű hozzáférés biztosításának érdekében kiemelt fontossággal bír, hogy a kliensprogramok és a virtuális környezetek tervezői, fejlesztői tisztában legyenek az Egyetemes tervezés elvének fontosságával, valamint ismerjék azon irányelveket, amelyek betartásával biztosítható az akadálymentes hozzáférés. A  VI. Oktatás-Informatikai Konferencián tartott előadásomban ezt a témát jártam körbe.

A prezentáció az alábbiakban megtekinthető.

Az előadáshoz kapcsolódó tanulmány a konferencia tanulmánykötetében mindenki számára hozzáférhető.